facebook pixel

Centrala Fibaro Home Center 2 FGHC2

Centrala Fibaro Home Center 2 FGHC2 | GNIAZDKA.EU
gniazdka.eu | naklejka/sticker
  • Centrala Fibaro Home Center 2 FGHC2 | GNIAZDKA.EU

Udostępnij produkt w mediach:Fibaro

Seria: Fibaro
Kod producenta:FGHC2
Cena katalogowa: 2 499,00 zł
Nasza cena (brutto): 2 374,05 zł
Zniżka 5%

Home Center 2 to mózg zarządzający Systemem Fibaro w Twoim domu. W odróżnieniu od dotychczas dostępnej w sprzedaży centralki, Home Center 2 jest urządzeniem od podstaw zaprojektowanym przez polskich inżynierów Fibaro. Pozwoliło to uwolnić się od ograniczeń narzucanych przez dotychczas dostępne na świecie urządzenia i w jak największym stopniu zrealizować ich pomysły. Dzięki swojej innowacyjności, Home Center 2 zrewolucjonizuje dotychczasowe podejście do bramek sterujących automatyką domową w standardzie Z-Wave.
Zmieniony został także interfejs sterujący, wprowadzając funkcjonalności, które były do tej pory niedostępne z uwagi na małą moc obliczeniową poprzedniej wersji Home Center.


Ekskluzywna aluminiowa obudowa.
Pierwszą dostrzegalną różnicą, w porównaniu do dotychczas stosowanego przez Fibaro urządzenia, jest jego wygląd zewnętrzny. Położyli szczególny nacisk na jego estetykę oraz jakość wykonania, tak aby urządzenie było miłe dla oka zamiast straszyć swoim wyglądem. Aby całość była nie tylko ładna ale również solidna, obudowę wykonali z litego aluminium. Nie ma w niej grama plastiku! Jednak Home Center 2 to nie tylko miłe dla oka kształty. Zmiany wewnętrzne są równie rewolucyjne.Ponad 1000 razy szybszy i wydajniejszy

Dwurdzeniowy procesor Intel Atom 1,6 GHz
Znacznie wydajniejszy i ponad 1 000 razy szybszy od procesora zastosowanego w HC1. Dzięki niemu urządzenie znacznie szybciej przetwarza komunikaty przesyłane między elementami wykonawczymi Systemu Fibaro, co z pewnością zauważą i docenią niecierpliwi użytkownicy.

Dysk RECOVERY 4GB MLC
Zwiększone bezpieczeństwo użytkownika, dzięki zupełnie nowemu rozwiązaniu. Każda centralka HC2 jest wyposażona w swój własny dysk RECOVERY, na którym utrzymywana jest kopia bezpieczeństwa danego systemu. Z jednej strony zamyka to całkowicie dostęp do systemu dla osób niepowołanych. Z drugiej - umożliwia, w każdej chwili, przywrócenie zapisanych ustawień w razie awarii systemu, bez potrzeby korzystania z serwisu.

1 GB Pamięci RAM Dysk 2GB SLC
Znacznie zwiększone zasoby pamięci + szybki procesor = szybkie działanie Systemu Fibaro w Twoim domu. Poza zwiększoną szybkością działania, zwiększone zasoby pamięci pozwalają nam rozbudować interfejs sterujący Systemem i dodać funkcjonalności, których działanie dotychczas nie było możliwe.

Prosta i szybka instalacja
Podłącz przewody jak na poniższej ilustracji. Przewód zasilania podłącz do gniazda POWER a przewód sieci lokalnej do gniazda LAN.


Po ok. 2 min od włączenia zasilania urządzenie jest gotowe do pracy. Centrala jest fabrycznie przygotowana na otrzymanie adresu IP z Twojego serwera DHCP. Jeżeli nie potrafisz sprawdzić jaki adres przydzielił serwer DHCP, przy włączonym zasilaniu przytrzymaj przycisk RECOVERY. Ustawienia zostaną zresetowane i centrala otrzyma adres statyczny 192.168.81.1. Aby przejść do Panelu Logowania, wpisz w pasku adresów przeglądarki internetowej adres centralki (pamiętaj, ze Twój komputer musi pracować w tej samej podsieci).

Zwiększone możliwości dzięki powiązaniom urządzeń
HC2 daje nowe możliwości sterowania urządzeniami dzięki funkcji powiązań między urządzeniami. Powiązania pozwalają połączyć ze sobą kilka urządzeń odpowiadających za sterowanie tą samą funkcjonalnością. Daje to dwie korzyści. Pierwsza, banalna, to zredukowanie ilości urządzeń widocznych w panelu użytkownika - dzięki powiązaniu, kilka urządzeń jest widocznych jako jedna ikonka co zwiększa przejrzystość interfejsu gdy w domu jest zamontowanych kilkadziesiąt urządzeń. Druga korzyść to ułatwienie sterowania np. ogrzewaniem - jeśli w danym obszarze za sterowanie ogrzewaniem odpowiada 10 urządzeń, nie musimy sterować pracą każdego z nich osobno. Sterujemy nimi tak jak jednym urządzeniem a resztę robi za nas Home Center 2.


Wygodniejsze użytkowanie z pomocą paneli
Nowy interfejs umożliwia wygodne sterowanie wieloma urządzeniami realizującymi tą samą funkcję - ogrzewanie, klimatyzowanie, podlewanie. Za pomocą paneli zaprogramujesz szybko i wygodnie harmonogram działania wszystkich urządzeń w zależności od pory dnia i dnia tygodnia.


Lokalizacja członków rodziny
Nikt z nas nie lubi ciągłych telefonów z domu, z pytaniami: „gdzie jesteś?”, „co robisz?”, „kiedy wrócisz do domu?”. Dzięki nowej funkcjonalności Fibaro, dostępnej dzięki HC2, możesz uzyskać odpowiedzi na te pytania, nie irytując członka swojej rodziny.


Home Center 2 podaje pozycję członka rodziny na mapie i wyświetla przebytą przez niego drogę.

Home Center 2 łączy się z telefonami posiadającymi Aplikację Mobilną Fibaro, sprawdzając ich lokalizację.

Aplikacja Mobilna Fibaro określa pozycję posiadacza telefonu i przesyła dane do Home Center 2.

Zaawansowane sceny
Nowy interfejs sterujący Systemem Fibaro umożliwia tworzenie scen zaawansowanych. Nowością jest możliwość uzależnienia scen od dowolnych zmiennych, definiowanych przez użytkownika. Teraz można dowolnie programować funkcjonalność Systemu, tworząc bardzo skomplikowane układy logiczne.

Scena 1 „Pada deszcz”

Jeżeli pada deszcz to:
- zamknij okna dachowe
- wyłącz zraszacze
- zmiennej o nazwie „padał deszcz” przypisz wartość 1

Scena 2 „Włącz zraszacze o 6:00”

Codziennie dokładnie o 6:00 sprawdź czy wczoraj padał deszcz, jeżeli nie to:
- włącz zraszacze

Scena 3 „Zresetuj zmienną”

Jeżeli padał deszcz i minęło 12h to :
- ustaw padał deszcz na 0


Uprzejmie informujemy, że Fibar Group S.A. z siedzibą w Poznaniu, udziela gwarancji na urządzenia, których jest producentem. Aby skorzystać z uprawnień gwarancyjnych konieczne jest okazanie dowodu zakupu (faktura, paragon) otrzymanego przy zakupie urządzeń oraz skontaktowanie się z Autoryzowanym Serwisem Gwarancyjnym Fibar Group S.A.

Parametry techniczne:

Seria
Fibaro

Komentarze

Napisz swoją opinię

Centrala Fibaro Home Center 2 FGHC2

Napisz swoją opinię


 
wycena dla klienta

 
 
katalog serii

 
 

Porady baza wiedzy ↪

włączniki do pokoju dziecka

Włączniki i gniazdka do pokoju dziecka

Włączniki w pokoju dziecięcym, nie muszą być białe! Mogą rozbłysnąć kolorami tęczy!

włączniki i gniazda retro

Gniazda i włączniki retro, w starym stylu

Włączniki retro - idealne do wnętrz w starym stylu i loftów. Włączniki głównie z porcelany i bakelitu.

Radio sufitowe do zabudowy - jak dobrać?

Radio do zabudowy - które wybrać?

Podtynkowe z panelem montowane do puszki czy może jednak całość schować w suficie ?

włączniki do pokoju dziecka

Włączniki i gniazdka do pokoju dziecka

Włączniki w pokoju dziecięcym, nie muszą być białe! Mogą rozbłysnąć kolorami tęczy!

włączniki i gniazda retro

Gniazda i włączniki retro, w starym stylu

Włączniki retro - idealne do wnętrz w starym stylu i loftów. Włączniki głównie z porcelany i bakelitu.

Radio sufitowe do zabudowy - jak dobrać?

Radio do zabudowy - które wybrać?

Podtynkowe z panelem montowane do puszki czy może jednak całość schować w suficie ?


Koszty dostaw:

Odbiór osobisty: 0,00zł
Paczkomaty24: 16,00zł
Kurier: 16,00zł
Kurier pobranie: 22,00zł


Dostawa gratis przy zamówieniach powyżej 1000zł!

Video producenta:


Kod QR - link:

Google QRcode -http://www.gniazdka.eu/fibaro/312-centrala-fibaro-home-center-2-fghc2.html