facebook pixel

Zastawiasz się jakie radio wybrać do kuchni, łazienki czy salonu?

Wszystko zależy od tego jakie masz możliwości zamontowania go. Jeśli jesteś na etapie montowania gniazdek i włączników to idealnie sprawdzą się radia w ramkach, które pasują do naszych standardowych puszek. Dzięki temu będziesz miał w domu gniazdka i wyłączniki światła w tym samym stylu co radio. Każde radio można zamontować w ramce pionowej oraz poziomej. Wystarczy po prostu przekręcić ramkę i znajdujące się w niej moduły.

Czy głośniki lepiej zamontować w ścianie czy w suficie?

Jest to bardzo częste pytanie, na które każdy chciałby poznać odpowiedź. Zastanawiasz się czy wybrać głośnik w tym samym stylu co radio i zamontować go w jednej wspólnej ramce, czy radio osobno w jednej ramce i głośniki osobno każdy w swojej ramce (dzięki czemu będziemy mogli np. jeden głośnik dać z lewej strony ściany, drugi z prawej) czy może głośniki zamontować w suficie. Jeśli chodzi o rozchodzenie się głosu z radia to najkorzystniej będzie zamontować głośniki w suficie. Dzięki temu głos rozniesie po całym suficie i radio będzie słychać w całym pomieszczeniu.
W takim przypadku polecamy gotowe stworzone przez nas komplety:

Można samodzielnie skompletować kolor radia i ramki, dzięki czemu uzyskamy produkt, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom wizualnym.

Które radio najlepiej wybrać?

Czym się różnią radia między sobą?

Generalnie wszystkie dostępne u nas radia podtynkowe grają bardzo przyzwoicie. Decydując się na któreś trzeba się kierować głównie doznaniami wizualnymi, pamiętając o funkcjonalnościach na jakich nam zależy. Jeżeli potrzebujemy tylko radio z tunerem fm i jeden głośnik w ramce to każdy zestaw się spisze na medal. Jeżeli zaś potrzebujemy oprócz tunera i głośnika stację dokującą lub moduł bluetooth ograniczymy sobie wybór do zestawów najdroższych niemieckich producentów jak Gira, Jung czy Hager.


radio podtynkoweradio sufitowe radio łazienkowe do zabudowy radio z bluetooth

 

Najpopularniejsi producenci radii do zabudowy:

Radio sufitowe kbsoundRadio Kontakt-Simon Simon 54Radio Berker TouchRadio GiraRadio Jung LS990