facebook pixel

Radia podtynkowe montowane do puszek instalacyjnych w ścianach lub meblach są coraz częściej spotykane w naszych domach i mieszkaniach.

Do radia trzeba dobrać głośnik lub dwa, który możemy zamontować do puszek obok modułu radia do ramek wielokrotnych lub w innym miejscu w oddzielnej ramce pojedynczej jak w poniższym zestawie. Można także rozważyć montaż głośników bezpośrednio w suficie gdzie zastosowana została zabudowa z karton-gipsu lub np. w suficie napinanym czy meblach. Firmy produkujące radia podtynkowe to Kontakt-Simon, Jung, Gira czy Hager. Stosując radio ww. producentów możemy dobrać do radia i głośników resztę osprzętu instalacyjnego typu włączniki i gniazda.
radio do zabudowy simon 54
Z kolei radia do zabudowy w suficie firmy EisSound z serii KBSound przystosowane są do montażu w suficie podwieszanym. Całą elektronikę wrzucamy na sufit przez otwór głośnikowy. Na zewnątrz widzimy tylko i wyłącznie dwa głośniki. Dzięki zdecydowanie większym głośnikom, mają zdecydowanie lepszą jakość dźwięku niż głośniki montowane w puszki instalacyjne. Dodatkową zaletą zestawów KBSound jest podwyższona odporność głośników na parę i wilgoć, dzięki temu doskonale spisują się w kuchni i w łazienkach.radio do zabudowy eissound

Zarówno radia dopuszkowe jak i montowane w suficie możemy zsynchronizować z oświetleniem tak aby włączało się automatycznie. Dzięki temu za każdym razem jak wejdziemy do łazienki i zapalimy światło, radio uruchomi się samoczynnie a z głośników poleci muzyka.

Poniżej przykładowe zestawy radiowe niemieckiego producenta Jung z serii LS990. Zestawy te są to podstawowe komplety. Radia z jednym głośnikiem i samo radio gdzie głośniki zamontowane są niezależnie w innej części pomieszczenia.Radio Jung LS990 Do ramki oprócz radia i głośników możemy dołożyć chociażby stację dokującą do swojego smartfona z androidem czy iPhona. Widać to na poniższym zestawie firmy Berker by Hager. Radio Berker Hager Touch Można też zamiast stacji dokującej dołożyć moduł bluetooth (tak jak w poniższym zestawie marki Gira), dzięki któremu będziemy mogli puścić muzykę z dowolnego urządzenia  obsługującego ten protokół np. komputer, tablet czy iPhone.Radio gira Dzięki olbrzymiemu wyborowi ramek systemowych oferowanych przez producentów możemy radio, głośniki zapięte wspólną ramką dopasować do każdego wnętrza. Ramki szklane, drewniane i metalowe pomogą podkreślić wyrafinowany i ekskluzywny styl  wszystkich pomieszczeń. W celu ograniczenia kosztów możemy jednak sięgnąć po standardowe ramki plastikowe.


radio podtynkoweradio sufitowe radio łazienkowe do zabudowy radio z bluetooth

 

Najpopularniejsi producenci radii do zabudowy:

Radio sufitowe kbsoundRadio Kontakt-Simon Simon 54Radio Berker TouchRadio GiraRadio Jung LS990