facebook pixel
Kiedy pstryczkiem zrobisz pstryk...

Kiedy pstryczkiem zrobisz pstryk...

Lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami. Słowo design zyskało w ostatnim czasie ogromną popularność. Są „dizajnerskie” samochody, „dizajnerskie” meble i „dizajnersko” urządzone mieszkania. Design to dzisiaj słowo klucz, synonim nowoczesności, innowacji i kreatywnych rozwiązań praktycznie we wszystkich dziedzinach życia.

Dotyczy to zarówno przedmiotów dużych jak i tych zupełnie małych, które kiedyś wystarczyło, by pełniły swoją podstawową funkcję. Jednak dziś, obok funkcjonalności, powinny być również ozdobą. Mowa o włącznikach światła. Wielu z nas włączniki do dziś kojarzą się z kwadratowym, najczęściej białym, kawałkiem plastiku tuż przy drzwiach. Włączniki stanowią element niemal każdego wnętrza, ale często nie mają wpływu na polepszenie estetyki pomieszczeń. Jednak w kwestii wyglądu tych produktów przez ostatnie kilka lat wiele się zmieniło.

Pojawiły się nowe kształty, nowe materiały, z których wykonuje się włączniki oraz nowe rozwiązania technologiczne. Obok tradycyjnych urządzeń klawiszowych pojawiły się włączniki dźwigniowe oraz reagujące na dotyk lub pilota. Dzięki wymianie osprzętu elektrycznego w mieszkaniu w ciągu jednego dnia możemy nadać mu nowoczesny i niepowtarzalny charakter. Rosnącą popularnością cieszą się włączniki wykonane z innych materiałów niż tradycyjny plastik. Pojawiły się urządzenia drewniane, obite skórą, metalowe oraz szklane. Włączniki metalowe mogą występować zarówno w wersji klawiszowej (np. Govena Metal mosiądz szlifowany METZ2E1SZ) jak i dźwigniowej (np. Govena Metal mosiądz szlifowany METZ2ET1SZ). Włączniki występują w kilku wersjach kolorystycznych. Te w odcieniu zimnej satyny i stali szlifowanej sprawdzą się w nowoczesnych, chłodnych, monochromatycznych wnętrzach, zarówno w mieszkaniach, biurach jak i pokojach hotelowych. Z kolei ciepły odcień szlifowanego mosiądzu nadaje się do stylowych ciepłych pomieszczeń, w których dominują kolory ziemi.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, sprawdzającym się w nowoczesnych i ekskluzywnych wnętrzach, są włączniki szklane Livolo. Występują w wielu zestawieniach: pojedyncze , pojedyncze plus podwójne lub w połączeniu z gniazdkiem elektrycznym . Zarówno ramki jak i moduły występują w kilku wersjach kolorystycznych. Dzięki temu istnieje możliwość łączenia np. czarnej ramki z białym modułem lub odwrotnie. Takie wzornictwo pozwala na możliwe najlepsze dopasowanie włączników do wystroju wnętrza. Urządzenia wykonane ze szkła mają kilka niezaprzeczalnych zalet. Są idealnie gładkie, dzięki czemu łatwo je utrzymać w czystości. Są bardzo płaskie, niemal nie odstają od ściany. Są wykonane ze szkła hartowanego co sprawia, że posłużą nam wiele lat. W ciemności panel podświetla się delikatną niebieską lub czerwoną poświatą, zatem łatwo zlokalizować go na ścianie. To eliminuje problem nieestetycznych zabrudzeń wokół włącznika.

Wybrane modele włączników pełnią jednocześnie funkcje ściemniaczy sterowanych dotykiem lub pilotem (np. Govena Metal mosiądz szlifowany METPROI4Z). Dzięki temu możemy regulować natężenie światła w pomieszczeniu. Podczas wieczornego odpoczynku można postawić na przytłumione, dyskretne światło. Natomiast w czasie pracy jasne światło będzie wypełniać całe pomieszczenie. Jest to bardzo pomysłowe i ergonomiczne rozwiązanie. Nie potrzeba montować kilku źródeł światła, wystarczy jeden punkt oświetleniowy z odpowiednią regulacją. Wybór wzorów jest naprawdę imponujący. Klient z pewnością trafi na model, który będzie odpowiadał jego gustom oraz charakterowi pomieszczenia, w którym mają pojawić się włączniki.