facebook pixel
Gniazda i wyłączniki w drewnianych ramkach

Gniazda i wyłączniki w drewnianych ramkach

Naturalne materiały coraz śmielej pojawiają się w naszych mieszkaniach, domach i biurach.
Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że drewniany parkiet jest lepszym rozwiązaniem od paneli drewnopodobnych. Że meble z naturalnego, litego drewna są trwalsze niż meble z płyt wiórowych wykończonych okleiną PVC. Że okna drewniane zapewniają lepszy mikroklimat niż szczelne okna z plastiku. Przykładów jest wiele. Miłośnicy natury mogą teraz cieszyć się kolejnym ekologicznym rozwiązaniem w swoich domach – włącznikami w drewnianych ramkach.

Powiedz stop plastikowi

Włączniki i gniazdka – niezależnie od modelu występują w komplecie z ramkami. Ramka służy poprawie estetyki produktu, jest również elementem maskującym i montażowym. W zdecydowanej większości produktów, ramki wykonuje się z tworzywa sztucznego. To rozwiązanie ma wiele zalet. Jest tanie, wygodne w montażu i pozwala wyprodukować ramki w dowolnym kolorze. Alternatywą dla tego rozwiązania są ramki drewniane. Do ich produkcji wykorzystuje się różne gatunki drewna, a najczęściej dąb, mahoń i olchę. Dlaczego warto zdecydować się na taki wybór?

Ramki włączników dopasowane do wyposażenia

To główny powód. Dzięki temu że ramki można zakupić wykonane z różnych gatunków drewna, bez trudu wkomponujemy je w istniejący wystrój pomieszczenia, harmonijnie łącząc z meblami, podłogą lub drewnianymi dodatkami. Drewniane ramki są starannie wykonane i powstają z jednego kawałka drewna. Są sztywne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich powierzchnia została precyzyjnie wykończona na połysk i zaimpregnowana przed wilgocią.

  

Czy ramki pasują do każdego typu włączników?

Niestety nie – decydując się na drewniane ramki, warto zakupić je w komplecie z dedykowanymi włącznikami lub gniazdkami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że oba elementy zostaną idealnie ze sobą spasowane i jako całość będą elegancko wyglądać.

Warto dokonać takiej inwestycji przy okazji zbliżającego się remontu, podczas urządzania mieszkania lub potraktować jako jeden ze sposobów na odświeżenie wyglądu pomieszczeń.