facebook pixel
Fibaro - zaawansowany sytem bezprzewodowej automatyki

Fibaro - zaawansowany sytem bezprzewodowej automatyki

Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają w nasze domy i mieszkania. Doskonałym tego przykładem są systemy FIBARO. Co to takiego?

Z pewnością słyszeli już Państwo o budowaniu inteligentnych domów i mieszkań. Są to nieruchomości wyposażone w zaawansowane systemy sterujące niemal wszystkimi funkcjami domu. Od oświetlenia, poprzez ogrzewanie, aż po rolety okienne i systemy alarmowe. Z każdym rokiem zakres możliwości systemów inteligentnych staje się coraz większy, a na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, takie jak system Fibaro. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość instalacji w już istniejących obiektach, bez konieczności kucia tynków i tworzenia nowych instalacji kablowych. System Fibaro działa w technologii bezprzewodowej, zapewniając szybką, niezawodną i bezpieczną komunikację pomiędzy wszystkimi swoimi urządzeniami.

Co oferuje system Fibaro

Dlaczego inteligentne domy i mieszkania cieszą się tak wielką popularnością? Ponieważ zapewniają jeszcze wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa dla mieszkańców. Swoboda w monitorowaniu mieszkania i jego funkcji, nawet będąc poza domem, jest bardzo ważna dla większość z nas. System Fibaro w spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, zapewniając następujące możliwości.

  • Oświetlenie – wykorzystując system czujek i detektorów ruchu, możliwe jest automatyczne włączanie oświetlenia, aktywowane ruchem człowieka. Wszystkie punkty świetlne mogą być również włączane i wyłączane wg indywidualnego harmonogramu, a także ręcznie, za pomocą dedykowanej aplikacji na telefon komórkowy.

  • Ogrzewanie i klimatyzacja – Fibaro to system inteligentnych czujników temperatury, które sterują pracą instalacji grzewczej i klimatyzacji, uruchamiając je odpowiednio do panujących we wnętrzach warunków.

  • Bezpieczeństwo – bezpieczeństwo mieszkańców i nieruchomości jest ważne dla każdego właściciela. System Fibaro pozwala zdalnie ryglować i odryglowywać drzwi, w każdym momencie monitorując położenie zamka. Fibaro to również systemy alarmowe, składające się z czujek ruchu, systemu kamer i urządzeń sygnalizujących.

  • Ochrona – Fibaro pozwala stworzyć inteligente domy i mieszkania, wyposażone w czujniki tlenku węgla (czadu), a także badające poziom wilgoci i ostrzegające przed zalaniem mieszkania. Komunikaty i alerty ze wszystkich urządzeń wysyłane są na wybrany numer telefonu, jak również prezentowane są w aplikacji sterującej, umożliwiając szybkie reagowanie.

  • Komunikacja – wygodnie komunikuj się z innymi domownikami, korzystając z bezprzewodowego systemu interkomów, wyposażonych w kamerę, mikrofon i głośnik. Niewielkie rozmiary, elegancki design i szybki, bezinwazyjny montaż w każdym miejscu to podstawowe zalety tego rozwiązania.

Decydując się na system Fibaro w swojej nieruchomości, zdecydowanie podnosisz jej poziom bezpieczeństwa. Bez względu na to gdzie się znajdujesz, możesz wygodnie i szybko sterować każdym odbiornikiem prądu, monitorować temperaturę w domu i być na czas ostrzeżonym o możliwym zalaniu mieszkania. A to dopiero początek wielu możliwości, jakie dają inteligentne instalacje Fibaro w twoim domu.