facebook pixel

Filtruj według

Radia i głośniki

W tej kategorii znajdują się radia podtynkowe i sufitowe a także głośniki i akcesoria. Radia podtynkowe montowane są do puszek instalacyjnych w ścianach.

radio-i-glosniki

Do radia można dobrać głośnik lub dwa, który możemy zamontować do puszek obok modułu radia lub bezpośrednio w suficie gdzie zastosowana została zabudowa z karton-gipsu lub np. w suficie napinanym. Firmy produkujące radia podtynkowe to Kontakt-Simon, Jung, Gira czy Hager. Stosując radio ww. producentów możemy dobrać do radia i głośników resztę osprzętu instalacyjnego typu włączniki i gniazda.

Z kolei radia sufitowe firmy EisSound z serii KBSound przystosowane są do montażu w suficie podwieszanym. Całą elektronikę wrzucamy na sufit przez otwór głośnikowy. Na zewnątrz widzimy tylko i wyłącznie dwa głośniki. Dzięki większym głośnikom, mają zdecydowanie lepszą jakość dźwięku niż głośniki montowane w puszki intalacyjne.

Zarówno radia dopuszkowe jak i montowane w suficie możemy zsynchronizować z oświetleniem. Dzięki temu za każdym razem jak wejdziemy do łazienki i zapalimy światło, radio uruchomi się automatycznie a z głośników poleci muzyka.